[Ważne]: Czas START!!

Jeżeli zgłosiliście swoją drużynę na Harcerski Rajd Radziejewski… przed Wami stoi pytanie jak na rajd dotrzeć. W tym roku rajd rozpocznie się już w Lesie Radziejewskim, na naszym rajdowym parkingu. We wskazanym miejscu wystarczy odszukać nasz namiot w którym dokonacie rejestracji patrolu, a my przywitamy Was tradycyjnie chlebem, solą i wodą 🙂 Namiot będzie oznakowany w widoczny sposób (więc raczej nie powinno być problemów). Na start rajdu można dojechać na kilka sposobów, a dojazd jest raczej łatwy i bezproblemowy.

1. Komunikacja zbiorowa: jeśli zdecydowałeś się na dojazd pociągiem, musisz wysiąść na stacji w Żyrardowie. Zatrzymuje się tu bardzo dużo pociągów pośpiesznych jadących od strony Warszawy i Łodzi, oraz wszystkie pociągi podmiejskie. Pociąg pośpieszny z Warszawy jedzie około 35 minut, zaś osobowy około 50 minut. Sądzimy że każdy z Was znajdzie coś dla siebie 🙂 Wysiadając na stacji możecie wybrać jedną z dwóch opcji:

  • dla ambitnych – na start rajdu jest ze stacji PKP piechotą około 9km. Trasa jest generalnie bardzo ładna i wiedzie polami i lasami. Możecie skorzystać z naszej mapy, z zaznaczoną optymalną trasą (kolor czerwony). Opcjonalnie zaznaczona jest też trasa ze stacji PKP Międzyborów (kolor niebieski), ale należy pamiętać, że na tej stacji zatrzymują się wyłącznie pociągi osobowe (podmiejskie).

 

  • dla wygodnych – przed stacją (w okolicy przystanków PKS) będzie czekał specjalny rajdowy bus (wyraźnie oznaczony), który za cenę 6zł/os dowiezie Was na start rajdu. W niedzielę po zakończeniu rajdu bus będzie kursował w przeciwną stronę (na stację PKP).

2. Komunikacja drogowa jest dla HRR również bardzo sprzyjająca, daje możliwość szybkiego i bezproblemowego dojazdu samochodem właściwie z każdego kierunku. W dobie powszechności nawigacji samochodowych dojechanie na start nie powinno przysporzyć kłopotów. Wystarczy, że wpiszecie hasło: Hotel Afrodyta SPA (Letniskowa 4a, 96-325 Radziejowice), a nawigacja doprowadzi Was prawie do celu. Jadąc około 1 km dalej ulicą Letniskową (od Hotelu Afrodyta) dojedziecie na parking, na którym samochody będą mogły spokojnie stać w czasie trwania rajdu. W tym miejscu tak jak wcześniej pisaliśmy będzie start rajdu (rejestracja).

Jeżeli jednak na horyzoncie zobaczycie np. łańcuch górski lub bezkresne morze, spróbujcie się skontaktować telefonicznie z CePRem czyli Centrum Pomocy Rajdowej, telefon: 605 527 207. W miarę możliwości przyjdziemy z odsieczą… rzeczy niemożliwe załatwiamy od ręki, na cuda trzeba będzie poczekać 2-3 godziny 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *