[Ważne]: Czas START!!

Harcerski Rajd Radziejewski - Edycja 2021Jeżeli zgłosiliście swoją drużynę na Harcerski Rajd Radziejewski… przed Wami stoi pytanie jak na rajd dotrzeć. W tym roku rajd rozpocznie się w sercu Lasu Radziejewskiego, przy parkingu na którym będziecie mogli zostawić swoje samochody. Oczekujemy na Was w piątek 16 czerwca 2023 od godziny 15:00 do 19:00. We wskazanym miejscu wystarczy odszukać nasz namiot w którym dokonacie rejestracji patrolu, a my przywitamy Was tradycyjnie chlebem, solą i wodą 🙂 Namiot będzie oznakowany w widoczny sposób (więc raczej nie powinno być problemów). Na start rajdu można dojechać na kilka sposobów, a dojazd jest raczej łatwy i bezproblemowy.

1. Komunikacja zbiorowa: jeśli zdecydowałeś się na dojazd pociągiem, musisz wysiąść na stacji w Żyrardowie. Zatrzymuje się tu bardzo dużo pociągów pośpiesznych jadących od strony Warszawy i Łodzi, oraz wszystkie pociągi podmiejskie. Pociąg pośpieszny z Warszawy jedzie około 35 minut, zaś osobowy około 50 minut. Sądzimy że każdy z Was znajdzie coś dla siebie 🙂 Wysiadając na stacji możecie wybrać jedną z dwóch opcji:

  • dla ambitnych – na start rajdu jest ze stacji PKP piechotą około 9km. Trasa jest generalnie bardzo ładna i wiedzie polami i lasami. Możecie skorzystać z naszej mapy, z zaznaczoną optymalną trasą (kolor czerwony). Opcjonalnie można też wyruszyć ze stacji PKP Międzyborów, ale należy pamiętać, że na tej stacji zatrzymują się wyłącznie pociągi osobowe. POBIERZ MAPĘ >>>

 

  • dla wygodnych – przed stacją (w okolicy przystanków PKS) będzie czekał specjalny rajdowy bus (wyraźnie oznaczony), który za cenę  ? zł/os dowiezie Was na start rajdu. W niedzielę po zakończeniu rajdu bus będzie kursował w przeciwną stronę (na stację PKP). 

 

2. Komunikacja drogowa jest dla HRR również bardzo sprzyjająca, daje możliwość szybkiego i bezproblemowego dojazdu samochodem właściwie z każdego kierunku –  Radziejowice znajdują się przy trasie S8, a ledwie kilkanaście kilometrów jest od Autostrady A2 (węzeł Wiskitki). W dobie powszechności nawigacji samochodowych dojechanie na start nie powinno przysporzyć kłopotów. Wystarczy, że wpiszecie hasło: Hotel Afrodyta SPA (Letniskowa 4a, 96-325 Radziejowice), a nawigacja doprowadzi Was prawie do celu. Od Hotelu Afrodyta wystarczy pojechać dalej prosto 1200 metrów ulicą Letniskową i dotrze się na start rajdu. 

Jeżeli jednak na horyzoncie zobaczycie np. łańcuch górski lub bezkresne morze, spróbujcie się skontaktować telefonicznie z CePRem czyli Centrum Pomocy Rajdowej, telefon: 605 527 207. W miarę możliwości przyjdziemy z odsieczą… rzeczy niemożliwe załatwiamy od ręki, na cuda trzeba będzie poczekać 2-3 godziny 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *