[Ważne]: Przed rajdem

Już niebawem spotkamy się na Harcerskim Rajdzie Radziejewskim – Edycja 2019. Organizatorzy dołożą wszelkich starań, aby ten rajd był niezapomnianą przygodą i czasem harcerskiej zabawy na najwyższym poziomie. O czym należy pamiętać, o czym warto wiedzieć wybierając się na HRR?

 

  • Harcerski Rajd Radziejewski jest rajdem o charakterze turystycznym. Każdy patrol musi być przygotowany na nocleg pod namiotem, jak również na pokonanie pieszo trasy w piątek (około 5km) oraz trasy w sobotę (około 15km).
  • Uczestników rajdu obowiązuje przestrzeganie postanowień regulaminu rajdowego oraz zarządzeń porządkowych komendanta rajdu, a także powszechnie obowiązujących przepisów w zakresie bezpieczeństwa przeciwpożarowego, bezpieczeństwa ruchu, ochrony przyrody i innych. Uczestniczących w rajdzie obowiązuje ponadto przestrzeganie Prawa Harcerskiego.
  • Nieprzestrzeganie powyższych norm może doprowadzić do wcześniejszego wydalenia uczestnika lub patrolu z rajdu.
  • Za szkody wyrządzone przez członków patrolu odpowiada jego opiekun.
  • Za zdrowie i życie uczestników oraz szkody materialne wyrządzone podczas rajdu odpowiadają pełnoletni instruktorzy lub pełnoletni opiekunowie drużyn rajdowych.
  • Organizator rajdu zapewnia ciepły posiłek w czasie trwania rajdu (na trasie w sobotę). Ze względów technicznych nie jesteśmy w stanie zapewnić posiłków wegetariańskich i bezglutenowych.

Każdy patrol we własnym zakresie zapewnia sobie: namioty, śpiwory, karimaty, apteczkę pierwszej pomocy, prowiant, naczynia na ciepły posiłek, przybory toaletowe, apteczkę, busolę, zgodę macierzystego hufca na udział w rajdzie oraz ubezpieczenie NNW. Oczywiście nie zapominamy o dobrych humorach, bo HRR to przede wszystkim dobra zabawa!

 

W razie pytań jesteśmy do Waszej dyspozycji: rajd @ 77mdh.pl lub 605 527 207

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *