Podsumowanie #HRR2019PL

Kiedy w 2012 roku reaktywowaliśmy Harcerski Rajd Radziejewski, do głowy nam nawet nie przyszło, w jakim kierunku się to rozwinie i jaką skalę rajd przyjmie jeszcze przed X edycją. Poczynając od pierwszej edycji, która miała charakter wewnętrzny (udział brały tylko drużyny z Hufca Żyrardów), drobnymi kroczkami doszliśmy do miejsca gdzie HRR jest imprezą rozpoznawalną wśród harcerzy z całej Polski, a zgłoszenia (ze względu na ilość chętnych) musimy przerywać na długo przed startem rajdu. Tegoroczny rajd ze wszech stron okazał się rekordowy i wyjątkowy:

  • przez 3 dni harcowało z nami 210 harcerzy (+35 harcerzy 77MDH odpowiedzialnych za organizację imprezy), a to jest o 50 osób więcej niż rok temu i 60 osób więcej niż dwa lata temu!
  • na starcie stanęły 24 ekipy, a to o 6 więcej niż rok temu i o 8 więcej niż dwa lata temu
  • #HRR2019PL był najcieplejszą edycją od 2012 roku! 35st C w cieniu podczas sobotniej gry terenowej to absolutny rekord, który wielu z uczestników dosyć mocno odczuło na własnej skórze. Z drugiej strony prze 3 dni rajdu nie spadła nawet kropla deszczu, a wiatr nie wyrywał drzew… co akurat na HRRze nie jest takie oczywiste 😉
  • Za nami kolejny fantastyczny koncert w Harcerskiej Operze Leśnej 🙂 Tym razem był to Dom o Zielonych Progach , który dołączył do szerokiego grona wykonawców, których dane było nam gościć (w latach ubiegłych zagrali dla nas: Na Bani, Cisza Jak Ta, Robert Kasprzycki, Andrzej Korycki & Dominika Żukowska, Lubelska Federacja Bardów, Myszy i Ludzie, Słodki Całus od Buby, Córas & Papas, oraz Z Tylu Chmur)

VIII edycja Harcerskiego Rajdu Radziejewskiego czyli #HRR2019PL przechodzi do historii. Znów różnice punktowe między patrolami były minimalne, a rywalizacja zacięta. Klasyfikacja na podium wyglądała następująco:

1. KISH Wataha z Hufca Jaktorów
2. Szwadron Komando etc (25ŚDH Echo) z Hufca Sochaczew
3. Patrol Niedopasowani z Kosmosu

Zobaczymy się najpewniej za rok, tym razem w wydaniu 4 dniowym 🙂 Wstępnie zakładamy, że rajd odbędzie się w terminie 11-14.06.2020

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *