Czy warto przyjechać na HRR?

Harcerski Rajd RadziejewskiWiele osób odwiedzających stronę naszego rajdu zadaje sobie pewnie pytanie: Czy warto przyjechać na HRR? Za tym idą kolejne pytania: Co w Harcerskim Rajdzie Radziejewskim jest takiego, co odróżnia go od innych? Co takiego oferuje, że powinnam / powinienem poświęcić mu swój cały łykend? Czy się rajdem nie zawiodę?

 

Czym Harcerski Rajd Radziejewski różni się od innych?

Harcerski Rajd Radziejewski - Edycja 20131.  Przede wszystkim dobry program rajdu! Żaden harcerz nie może się podczas HRR nudzić ani chwili. Plan rajdu ustalany jest tak, aby wyrobić się ze wszystkimi zadaniami w przy niezbyt wygórowanym tempie, jednak ilość zadań raczej nie pozostawia miejsca na nudę. Pewni możecie być jednego… zadania jak co roku będą ciekawe, czasem wymagające… a banału czy braku pomysłów na naszym rajdzie nie doświadczycie.

2.  Po drugie miejsce! Coraz mniej jest rajdów, gdzie mamy bezpośrednio do czynienia z naturą. Przeważają rajdy miejskie, wśród zgiełku samochodów, z wątpliwymi urokami betonu i asfaltu pod harcerskim butem. My gwarantujemy nocleg pod namiotem, na pięknej leśnej polanie, z piękną rzeką meandrującą wokół namiotów. Trasa sobotniej gry terenowej powadzi głównie poprzez dzikie leśne ostępy, jak również spokojne tereny wiejskie. HRR jest więc doskonałą okazją do integrowania się z przyrodą.

Harcerski Rajd Radziejewski3.  Trzeci i najważniejszy argument, czyli Koncert w Harcerskiej Operze Leśnej. Rajdowy koncert organizowany co roku w sobotę wieczorem, jest w pewnym sensie naszym oczkiem w głowie. Staramy się, aby artysta był ogólnie znany, a jego piosenki często gościły przy naszych harcerskich ogniskach. Miejsce koncertu (zakole rzeki), profesjonalna oprawa świetlna, jak również niespodzianki przygotowane przez organizatorów sprawiają, że jest to wydarzenie naprawdę wyjatkowe. Na scenie Harcerskiej Opery Leśnej występowały już zespoły: Na Bani, Cisza Jak Ta, Robert Kasprzycki Trio.

4.  Dobry dojazd na rajd … to też ważny aspekt! Na HRR można wyjechać wygodnie pociągiem. Żyrardów jest położony przy linii kolejowej z Warszawy do Łodzi, więc dojazd pociągiem to też dobra opcja. Praktycznie przez cały dzień pociągi z Warszawy odjeżdżają w kierunku Żyrardowa co 30-40 minut, a trasa zajmuje im od 30 do 50 minut. Pociągi z Łodzi odjeżdżają do Żyrardowa co godzinę i trasa zajmuje im około 65 minut. Osoby które dojadą już na dworzec PKP w Żyrardowie, dalej muszą się przesiąść w busa (dystans do przejechania 10km). Osoby jadące na rajd prywatnymi samochodami, też nie powinni narzekać, bo rajd położony jest w doskonałym miejscu. Z miejsca startu rajdu do węzła autostradowego A2 “Wiskitki” jest 17km, do węzła S7 “Grójec” jest 30km, a do węzła S8 Radziejowice 500m.

Harcerski Rajd RadziejewskiPodsumowując… jeżeli zależy Wam na dobrej, harcerskiej zabawie, lubicie muzykę, liczycie na nowe ciekawe znajomości… Zapraszamy na Harcerki Rajd Radziejewski! Rajd odbędzie się w terminie 12-14.06.2015 Drużyny / zastępy / patrole można zgłaszać poprzez formularz zgłoszeniowy. Pytania prosimy kierować na naszego rajdowego maila: rajd @ 77mdh.pl lub telefonicznie na numer 605 527 207.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *