HRR’owy Alfabet

Za nami 8 edycji Harcerskiego Rajdu Radziejewskiego (w erze nowożytnej), przed nami #HRR2020PL. Przez te 8 lat wykształciło się wokół rajdu sporo zwyczajów, smaczków i historii, które warto spisać. Z tego też powodu postanowiliśmy przygotować dla Was “Alfabet Harcerskiego Rajd Radziejewskiego”.  Życzymy miłej lektury, ale też prosimy Was o uzupełnianie tego alfabetu w komentarzach 😉


A jak Atmosfera – Atmosfera czyli coś o co od zawsze podczas Harcerskiego Rajdu Radziejewskiego bardzo dbamy. Harcerski Rajd Radziejewski organizujemy abyście doskonale się bawili, w ciekawie spędzili czas, jak również wrócili do domów z głową pełną wspomnień. HRR to koncert w magicznej Harcerskiej Operze Leśnej, dźwięk gitar przy ognisku do wczesnych godzin porannych, czy np. zapach kawy o poranku parzonej w kuchni polowej.

 

B jak Bitwa Wodna – Za nami dopiero jedna edycja Bitwy Wodnej w ramach Harcerskiego Rajdu Radziejewskiego, ale… jak tylko pogoda pozwoli, to będziemy ten oryginalny event kontynuować w latach kolejnych. Jego pomysłodawcą jest pwd. Sylwia Golińska z Patrolu Niedopasowani (sprawdź: N jak Niedopasowani). Podczas #HRR2018PL lanie wody wszystkim przypadło na tyle do gustu, że bitwę ciężko było przerwać 😉

 

C jak Cisza Nocna – Cisza Nocna, a właściwie jej brak w rejonie rajdowego ogniska jest elementem charakterystycznym dla naszej imprezy. To element opcjonalny, z którego korzysta się wedle własnego uznania (można, ale nie trzeba korzystać). Warunek jest jeden… nie zakłócamy ciszy w obozowisku, bawimy się w miejscu rajdowego ogniska. Wielokrotnie się zdarzało, że patrole sprzed ogniska szły prosto na trasę nie kładąc się spać.


D jak Dom – A dokładnie Las Radziejewski który jest na kilka dni w roku naszym domem, w którym przez czas trwania HRR tworzy się micro społeczność złożona z harcerzy i harcerek. Miejsce pełne uroków i tajemnic goszczące nas od początku organizowania HRR.

 

 

G jak Głowa Wichury – Na karimacie, pod Głową Wichury znajduje się przepastne miejsce, w którym można znaleźć cuda, a wszelkie przedmioty objawiają się tam w cudowny sposób. Menażka, siekiera, czy drzewiec od proporca to raczej standard 😉 O każdym ciekawym znalezisku druhna Wichura melduje komendantowi rajdu podczas apelu porannego. Co Wichura znajdzie pod głową w tym roku? Czekamy…

 

H jak Harcerska Opera Leśna – Miejsce absolutnie wyjątkowe i niepowtarzalne. Harcerska Opera Leśna narodziła się podczas drugiej edycji rajdu, a określenie po raz pierwszy padło chyba z ust Toma Borkowskiego z zespołu Na Bani. Harcerska Opera Leśna to przede wszystkim dobra muzyka, ciekawi artyści i barwna iluminacja świetlna. To scena pośród wspaniałego starodrzewu, u stóp niewielkiego wzniesienia, tworzącego naturalny amfiteatr.

 

K jak Kuchnia Polowa – Najbardziej życiodajne miejsce w obozowisku, które cały czas jest pod parą. Przez 3 dni rajdowe dymi i paruje, dając możliwość nabrania wrzątku, zaparzenia kawy lub herbaty, ew. zalania “chinola”. Miejsce spotkań i ożywionych porannych rozmów o życiu i śmierci.

 


L jak Latryna – Wydaje nam się,  że tego ,,ewenementu’’ nie trzeba nikomu opisywać. Co roku staramy się o bardziej prestiżowe i wypasione miejsca dla ,,chwili wytchnienia i wyciszenia’’ . Nasi drużynowi inżynierzy pracują dniami i nocami przed rajdem aby zapewnić wam komfort i wygodę toalet z Paryskiego Wersalu.

 

 

M jak Muzyka – Co roku na naszej HRR’owej scenie gościmy przeróżnych artystów. Występowały u nas takie gwiazdy jak np. Dom o Zielonych Progach, Cisza Jak Ta, Robert Kasprzycki czy Lubelska Federacja Bardów, dzięki którym ostatnią noc rajdu możemy spędzić wsłuchując się w cudowne dźwięki z repertuaru muzyki turystycznej oraz harcerskiej. Na rok 2020 też już mamy plany, ale jeszcze ich nie zdradzimy 😉


N jak Niedopasowani – Są z nami chyba od zawsze, choć nie mamy pewności. Nie da się ich opisać jednym słowem, czy jednym zdaniem. Możliwe, że jedna godzina opowieści o nich nie wystarczy. Niedopasowani są nieobliczalni, niebanalni i nie do ogarnięcia 😉 Jeżeli na księżycu jest jakiś hufiec ZHP, to oni najprawdopodobniej stamtąd  są. Patrol Niedopasowani to barwna kompania dowodzona jest przez pwd. Sylwię Golińską.

 

O jak Ojciec Krupa – Ojciec Krupa czyli postać dla nas organizatorów HRR’a niezmiernie ważna i wyjątkowa. Ojciec Krupa jest Dominikaninem, który co roku w niedzielę rano odprawia mszę poświęconą pamięci patrona rajdu – phm Roberta Komonia. Wielka mądrość o.Krupy oraz jego niesamowity kontakt z młodzieżą sprawiają, że Słowo Boże przez Niego głoszone trafia z łatwością do każdego serca.

 

 

P jak Parówki – Kolejna ekipa, o której możemy powiedzieć, że jest stałym elementem dekoracji Harcerskiego Rajdu Radziejewskiego 🙂 Nie wyobrażamy sobie chyba naszego rajdu, bez tego przesympatycznego patrolu z 9 Sokołowskiej Drużyny Harcerskiej “Orlęta”. Oprócz niekwestionowanego uroku, sokołowskie “Parówki” to bardzo mocna ekipa, która co roku walczy o najwyższe lokaty. Jeśli szukacie kogoś, z kim można się doskonale bawić, mającego niebanalne poczucie humoru… rozglądajcie się za ekipą w seledynowych chustach.

 

R jak Rozgrzewka – Od kilku edycji w sobotni poranek w okolicach sceny prowadzimy fachową rozgrzewkę z elementami tanecznymi. Jest przy tym sporo śmiechu i dobrej zabawy, bo żeńska część ekipy organizującej HRR’a co roku stara się przygotować coś nowego i bardzo odjechanego.

 

 

U jak Uczestnicy – Bez was nie istniałby Harcerski Rajd Radziejewski! To wy, przy naszej małej pomocy, tworzycie tę magiczną atmosferę oraz rodzinny klimat naszego rajdu. Zjeżdżają się do nas drużyny z całej polski! Gościliśmy już ekipy z … Kielc, Wieliczki, Oleśnicy, Aleksandrowa Kujawskiego czy Sokołowa Podlaskiego. Trzeba bardzo chcieć i mieć dużo samozaparcia, aby wybrać się na rajd oddalony o tyle km od domu. Szacuneczek 🙂

 

Z jak Zgłoszenia – Jak wszyscy wiecie, co roku odbywa się, swego rodzaju, turniej o to kto wyślę do nas pierwsze zgłoszenie na HRR. Start naszej zabawy to godzina 0:00 1 stycznia nowego roku! Tym którym się udało możemy pogratulować wytrwałości przy odświeżaniu emaila na sylwestrowych imprezach. Co roku również, z racji wielu chętnych, jesteśmy zmuszeni przedwcześnie zamykać rejestracje patroli. Więc nie czekaj ani chwili dłużej i zgłoś się na #HRR2020 !!

2 thoughts on “HRR’owy Alfabet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *