#HRR2021PL – Podsumowanie

Harcerski Rajd RadziejewskiHarcerski Rajd Radziejewski – Edycja 2021 za nami! Od #HRR2021PL minęły już dwa tygodnie, czas więc na podsumowanie tegorocznej imprezy 🙂 Za nami edycja na swój sposób wyjątkowa… tylko dzięki naszemu uporowi (i odwadze w jakimś stopniu) udało się ją w ogóle przeprowadzić. W roku 2020 ze względów pandemicznych rajd musieliśmy odwołać, zaś w tym roku postanowiliśmy się do samego końca przygotowywać, tak jak by rajd miał się normalnie odbyć. Założyliśmy, że w razie gdyby obostrzenia nie pozwoliły, to dopiero w ostatnim możliwym terminie (koniec maja) powiemy pass. I to się opłaciło, bo w połowie czerwca sytuacja wcale nie była taka zła i  rajd udało się przeprowadzić. Zostaliśmy praktycznie samotnie na placu boju, bo większość imprez dużo wcześniej została odwołana.

#HRR2021PL w liczbach wyglądał następująco:

  • 20 patroli na starcie
  • 194 uczestników #HRR2021PL
  • 32 organizatorów #HRR2021PL
  • 226 harcerzy łącznie podczas #HRR2021PL
  • 11 godzin opadów podczas trwania rajdu
  • 25 litrów na każdy metr kwadratowy ziemi spadło podczas rajdu

Jak łatwo wywnioskować z dwóch ostatnich wersów “#HRR2021PL w liczbach” pogoda nas w tym roku nie rozpieszczała 🙁 Zdajemy sobie sprawę, że harcerze “nie są z cukru”, a jak mawiał Robert Baden-Powell “Każdy osioł potrafi być skautem w czasie pogody“… to jednak na pewno byłoby przyjemniej harcować bez deszczu i przemoczonych wszystkich ciuchów. Niestety nie udało się nam przeprowadzić w całości sobotniej gry terenowej. Około godziny 15-tej zapadła decyzja komendanta rajdu o przerwaniu zabawy i przy pomocy dwóch samochodów ciągnięciu wszystkich uczestników do obozowiska. Niewątpliwym sukcesem na pewno jest fakt, że mimo aury odbył się koncert w Harcerskiej Operze Leśnej 🙂 Z pomocą kilku uczestników udało się zbudować zadaszenie nad widownią, dzięki któremu koncert można było oglądać, bez wody kapiącej za kołnierz.

W niedzielę stanęliśmy przed rozwiązaniem trudnego problemu jak sklasyfikować drużyny walczące w naszym rajdowym współzawodnictwie. Decyzja w takiej sytuacji mogła być tylko jedna… wszystkie ekipy biorące udział w #HRR2021PL zajęły pierwsze miejsce, zaś my jako organizatorzy zobowiązaliśmy się nagrodzić wszystkich. Nagrody niespodzianki niebawem powinny dotrzeć do wszystkich pocztą. Cóż… wypada mieć tylko nadzieję, że za rok pod kątem epidemicznym nie będzie gorzej, a pogoda nie spłata nam już takiego figla. Do zobaczenia w terminie 10-12.06.2022 na #HRR2022PL 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *