#HRR2016 – Podsumowanie

Wszystko co dobre niestety szybko się kończy, czasem nawet bardzo szybko. Na #HRR2016 czekaliśmy cały rok, przygotowywaliśmy go wiele miesięcy… a 3 dni rajdowe przemknęły z prędkością światła. Teraz nadszedł czas podsumowań, analiz i obróbki wspomnień fotograficznych i video (aż 112 GB filmów i zdjęć). Jednocześnie znów zaczął tykać zegar, który odmierza wolnooo płynący czas do #HRR2017 (najprawdopodobniej spotkamy się w terminie 15-18.06.2017).

Kolejny raz nie wiemy jak nam się udało to wszystko ogarnąć, zaplanować i wcielić w życie, bo Harcerski Rajd Radziejewski im. phm Roberta Komonia rozrósł się do rozmiarów których przewidzieć chyba nie byliśmy w stanie. Pierwszy raz przed czasem musieliśmy zakończyć rejestrację, bo przekroczony został zaplanowany przez nas limit uczestników. Na starcie tegorocznej edycji rajdu stanęło 18 ekip (z 20 zgłoszonych – 1 nie dojechała, a 4DH z Żyrardowa z 2 patroli skompresowała się do 1), w których doliczyliśmy się 189 uczestników. Dodając do tego ponad 30tkę organizatorów z 77 Mazowieckiej Drużyny Harcerskiej, mamy blisko 220 harcerzy, którzy od 17 do 19 czerwca 2016 harcowali na terenie kompleksu leśnego “Las Radziejewski”.

Na nudę nie mogliście raczej narzekać, bo zajęć które dla Was przygotowaliśmy była masa  (w przyszłym roku być może będzie ich trochę mniej, bo taki jest głos ludu). Musieliście zademonstrować swoją siłę fizyczną: pływaliście pontonem, zmagaliście się linowym torem przeszkód, biegiem na orientację. Sprawdziliśmy Waszą bystrość umysłu i kreatywność: szukaliście tagów nfc, rozwiązywaliście krzyżówkę, budowaliście instrumenty perkusyjne i aranżowaliście układ choreograficzny, zmagaliście się z grami story qube i metro. Musieliście się wykazać celnością: strzelając z paintballa do ruchomych tarcz, kopiąc piłkę w stronę wyjątkowej bramki z dziurami. Te wszystkie konkurencje, wraz z grą piątkową i zadaniem przedrajdowym zadecydowały o klasyfikacji podczas #HRR2016. Wyniki były następujące:

1 miejsce: 14 Podlaska Drużyna Wędrownicza “Ambulo” z Siedlec
2 miejsc: 123 SWDH Wędrowne Ptaki z Otwocka
3 miejsce: Patrol Niedopasowani z Całego Świata

Z tego miejsca my organizatorzy chcieliśmy podziękować za naprawdę magiczną atmosferę (bo ten rajd to przede wszystkim Wy), wspólne harcerzenie na piątkowej i sobotniej trasie, oraz dwa wspaniałe ogniska. Edycja 2016 Harcerskiego Rajdu Radziejewskiego, to kolejne pokonane progi i kamienie milowe. Pierwszy raz gościliśmy osiemnaście ekip i ponad dwie setki harcerzy. Po raz pierwszy gościliśmy tylu przedstawicieli mediów (w tym roku byli z nami reporterzy TVP3, Radia Dla Ciebie, Radia Fama, TJN24, Tydzień Żyrardowa).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *