Podsumujmy HRR – Edycja 2013

Kolejny Harcerski Rajd Radziejewski (Edycja 2013) za nami! Impreza nad którą sztab ludzi z 77 Mazowieckiej Drużyny Harcerskiej pracował przez ostatnie kilka miesięcy zakończyła się sukcesem. W rajdzie wzięła udział blisko setka harcerzy z różnych stron Polski, w tym Żyrardowa i okolic, Łodzi, Zielonki, Sokołowa Podlaskiego czy Otwocka. W stosunku do ubiegłorocznej edycji różnica jest przeogromna, bo nasza leśna polanka biwakowa wręcz zaroiła się od namiotów. Wyjątkowo dopisała pogoda, nie musieliśmy zmagać się z deszczem i silnym wiatrem jak rok temu, a nocleg pod namiotem był przyjemnością. W ciągu 3 dni harcowania na uczestników rajdu czekało wiele ciekawych atrakcji… harcerze mogli się wykazać znajomością najróżniejszych technik harcerskich. Jeździliśmy quadami, pływaliśmy łódką, przeprawialiśmy się mostami linowymi przez rzekę, strzelaliśmy z broni pneumatycznej, bawiliśmy się w podchody a na koniec wysłuchaliśmy klimatycznego koncertu. Zespół Cisza Jak Ta stanął na wysokości zadania, bo blisko 2h koncert w naszej Harcerskiej Operze Leśnej powinien pozostać w pamięci każdego uczestnika. Oświetlenie, wyjątkowe miejsce w zakolu rzeki no i chwytające ze serce utwory poruszyły chyba każdego. W niedzielę rano wzięliśmy udział w przejmującej polowej mszy świętej odprawionej przez dominikanina o. Pawła Krupę. Msza poświęcona była phm Robertowi Komoniowi, patronowi rajdu, wieloletniemu drużynowemu 77MDH.

Po mszy przyszedł czas na apel kończący rajd i na podsumowanie. Dla najlepszych drużyn i patroli przygotowane były dyplomy i wartościowe nagrody, które powinny się przydać w codziennym harcowaniu. Końcowa klasyfikacja rajdu (bardzo wyrównana!!!) wyglądała następująco:

 1. 13HDS – Patrol 2  z Żyrardowa (70pkt)
 2. 316 DH z Żyrardowa (63pkt)
 3. Patrol Wędrowniczy z Jaktorowa  (62pkt)
 4. 123 SWDH “Wędrowne Ptaki” z Otwocka (61pkt)
 5. 13HDS – Patrol 1 z Żyrardowa (59pkt)
 6. Patrol Wędrowniczy “Rebel” z Zielonki  (58pkt)
 7. Patrol Wędrowniczy “Nietykalni” z Łodzi (57pkt)
 8. 9SDH Orlęta z Sokołowa Podlaskiego  (55pkt)
 9. 4SDH “SEKCJA” z Mszczonowa  (35pkt)
  9WDH z Żyrardowa   (35pkt)

Specjalne podziękowania należą się wielu osobom, które w bezinteresowny sposób nas wsparły. Nasze harcerskie podziękowanie przekazujemy: Urzędowi Miasta w Żyrardowie, Urzędowi Gminy w Radziejowicach, firmie Event Service – Adrian Krukowski,  firmie Leopard, firmie Jarmar, firmie Plandeki Tarczyn, ośrodkowi eventowemu – Baza Bieganów, firmie Majbud, OSP Korytów.

Dziękujemy też za wiele ciepłych słów i podziękowań, które otrzymaliśmy od uczestników rajdu. Niewątpliwie motywuje to nas do działania i organizowania kolejnych edycji Harcerskiego Rajdu Radziejewskiego. Zapraszamy do nas ponownie, niebawem ogłosimy nasze plany dotyczące przyszłorocznej edycji rajdu. W najbliższym czasie na tej stronie rajdowej pojawi się również relacja fotograficzna i filmowa z rajdu.

12 thoughts on “Podsumujmy HRR – Edycja 2013

 1. Rajd genialny ! Ludzie, atmosfera, gry terenowe i zadania, ogniska.. Mnóstwo pozytywnych wspomnień 🙂 Do zobaczenia za rok ! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *