Dlaczego właśnie HRR?

Harcerski Rajd RadziejewskiJuż za trzy miesiące rozpocznie się Harcerski Rajd Radziejewski, impreza kultowa i wyjątkowa, mimo tego, że nie ma kilkudziesięciu edycji na koncie jak Rajd Arsenał czy Rajd Świętokrzyski. Idea rajdu powstała dawno, dawno temu… jeszcze w ubiegłym wieku i ustroju politycznym, a pierwsza edycja HRR została zorganizowana w 1986 roku. Impreza miała jednak kilka długich przerw i dopiero w 2012 roku nabrała solidnego rozpędu stając się jednym z najlepiej rozpoznawalnych i najprężniej rozwijających się rajdów harcerskich w Polsce. HRR od zawsze był związany z 77 Mazowiecką Drużyną Harcerską im. Zawiszy Czarnego z Żyrardowa i właściwie wyłącznie jej siłami jest organizowany.

Jeżeli zerkniemy w kalendarz harcerskich rajdów, zlotów czy manewrów, z łatwością zorientujemy się, że jest ich dziesiątki jeżeli nie setki, wyrastają one jak grzyby po deszczu. Czym więc Harcerski Rajd Radziejewski różni się od przeciętnego rajdu, na którym pewnie każdy z Was miał okazję być?

  1. HRR to nie rajd fabularny. Nie mierzymy się z fikcyjnymi postaciami, nie przenikami do innych światów, staramy się po prostu pozostać sobą i mierzyć się w dziedzinach harcerskich. Stawiamy na to co w harcowaniu najważniejsze, czyli: dobrą zabawę, świeże powietrze, przyjaźń i muzykę.
  1. HRR to nie manewry obronne gdzie taplamy się w błocie po szyję, czy setkami robimy pompki na jednej ręce. Wysiłku w rajd trochę trzeba oczywiście włożyć, ale nie jest to jakieś ekstremum. Zmęczenie to raczej efekt uboczny, a nie cel sam w sobie. Bardziej nam zależy, abyście wyjechali z rajdu z bagażem wspaniałych wspomnień i wrócili w latach następnych.

W czasie Harcerskiego Rajdu Radziejewskiego stawiamy na dobrą zabawę, nawiązywanie nowych znajomości, kontakt z przyrodą oraz dobrą muzykę. W czasie sobotniej gry terenowej można spodziewać się zadań logicznych, sprawnościowych oraz ciekawych form sprawdzających Waszą znajomość technik harcerskich. Wszystko przygotowane jest na najwyższym poziomie, często z zaangażowaniem specjalistycznego sprzętu, który zwykle na rajdach nie jest spotykany. Całość rozgrywana jest w pięknym kompleksie leśnym, który urzeka dzikością przyrody i zmiennością krajobrazu. Naszym znakiem rozpoznawczym jest Harcerska Opera Leśna i koncerty które organizujemy podczas każdej edycji Harcerskiego Rajdu Radziejewskiego. Na naszej scenie gościliśmy już zespoły: Na Bani, Cisza Jak Ta, Robert Kasprzycki Trio oraz Słodki Całus od Buby, Andrzej Korycki & Dominika Żukowska, Lubelska Federacja Bardów, oraz Dom o Zielonych Progach. W tym roku będziecie mogli pośpiewać hity jednej z największych gwiazd piosenki turystycznej – zespołu Grupa na Swoim. Po zakończeniu koncertu siadamy do tradycyjnego harcerskiego ogniska, a nasze gitary często grają do samego rana, co jest doskonałą okazją, aby się dobrze zintegrować.

Harcerski Rajd Radziejewski uzależnia, a po zakończeniu jednej edycji, z utęsknieniem czeka się kolejnej. Praktycznie każda ekipa, która wzięła udział w HRR, wraca w latach kolejnych. Nocleg pod namiotem na pięknej leśnej polanie, wspaniała okolica, ciekawe zadania, klimat rajdu oraz zaangażowanie organizatorów to gwarancja wspaniałych przygód podczas HRR i jeszcze wspanialszych wspomnień. Jeżeli ten tekst dostatecznie Cię nie przekonał do wzięcia udziału w Harcerskim Rajdzie Radziejewskim, zapraszamy do działu multimedia, gdzie można zobaczyć zdjęcia i filmy z poprzednich edycji HRR.

 

„Minister Zdrowia Ostrzega! Rajd Radziejewski może powodować ataki euforii i być przyczyną uzależnienia! Przygoda  – albo nuda, wybór należy do Ciebie!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *