77 Mazowieck DH – Przykład wizytówki

Poniżej przedstawiamy przykład jak może wyglądać internetowa wizytówka drużyny/patrolu, czyli Zadanie Przedrajdowe nr 1. Zachęcamy do pomysłowości i kreatywności. Do dzieła!

 

77 Mazowiecka Drużyna Harcerska - Hufiec ZHP Żyrardów
77 Mazowiecka Drużyna Harcerska – Hufiec ZHP Żyrardów

Jesteśmy drużyna harcerską nie da się ukryć 😉 Nasza drużyna powstała w styczniu 1929 i z dumą pielęgnujemy jej tradycje. Nasi harcerze walczyli i ginęli podczas II Wojny Światowej w Szarych Szeregach, po wojnie zaś próbowali walczyć o wolność i niepodległość z władzą przyniesioną przez Armię Czerwoną. Coraz silniejsze represje oraz całkowite wypaczenie idei harcerstwa spowodowało, że pod koniec lat czterdziestych XX wieku zawieszamy działalność. 77 Mazowiecka Drużyna Harcerska zostaje reaktywowana w 1983 roku i zaczyna tworzyć nowy rozdział swojej historii.

Lata 1984-2011 to czas ściśle związany z osobą naszego charyzmatycznego drużynowego phm Roberta Komonia. Drużyna przeżywa swoje lepsze i gorsze chwile, ale działa nieprzerwanie. Zdobywamy wiele nagród na harcerskich rajdach w całej Polsce (m.in. Rajd ze Smoczkiem w Krakowie, Rajd Wisła w Płocku czy Rajd Szlakami Grupy Kampinos w Jaktorowie). Zawsze staramy się być drużyną na najwyższym poziomie… zarówno pod względem liczności składu, wiedzy harcerskiej jak i umundurowania.

Aktualnie drużynowym 77MDH jest pwd. Mariusz “Chmura” Gmurek HR Jest nas około 40 osób i jesteśmy jedną z najprężniej działających drużyn na terenie Mazowsza. Staramy się być drużyną innowacyjną, która w swych działaniach stosuje najnowsze technologie. Przede wszystkim staramy się, aby nasze spotkania był jak najciekawsze i nie wiały nudą. W 2012 roku reaktywowaliśmy Harcerski Rajd Radziejewski – imprezę o charakterze harcersko-turystyczno-muzycznym: www.facebook.com/rajd.radziejewski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *