Szczep 132 Unia Bieszczadzka patrol “Leniwe Żubry”

6 leniwców, którzy postanowili wybrać się na rajd gdzieś poza własną niedużą mieścinę 🙂

Jesteśmy przedstawicielami szczepu 132 Unia Bieszczadzka. Unia Bieszczadzka (UnB) zrzesza 132-gie Drużyny Harcerskie z Hufca Zielonka ZHP. Unia powstała 30 lipca 1986 r. w momencie podziału 132 Starszoharcerskiej Drużyny Turystycznej “Bieszczady” na dwie drużyny: męską i żeńską. W dniu 9 lipca 2011 r. Unia została przekształcona w powołany rozkazem komendantki hufca ZHP Zielonka szczep.

My jesteśmy z dwóch drużyn harcerskich: 3 z męskiej Synowie Szarego Wilka, 2 z żeńskiej Wielkie Bractwo Halicza i  1 z gromady zuchowej Bractwo Radosnego Bobra. Nasz szczep i drużyny mają bogatą obrzędowość. Drużyny harcerskie mają chusty dwustopniowe Białe, które otrzymują nowi członkowie drużyn i Biało Granatowe dla osób, które zasłużyły się dla szczepu.

132 Mazowiecka Drużyna Harcerzy „Synowie Szarego Wilka” – Męska drużyna od 30 lat  skupia  harcerzy z hufca ZHP Zielonka.

132 Mazowiecka Drużyna Harcerek “Wielkie Bractwo Halicza”
Drużyna z wieloletnim stażem, zrzesza dziewczęta w wieku 9-13 lat czyli uczennice klasy 4-6 w szkołach podstawowych w Zielonce.

Zuchy zrzeszone w gromadzie 132 Gromada Zuchowa “Bractwo Radosnego Bobra” noszą błękitne chusty z wymalowanym bobrem, nawiązującym do obrzędowości gromady nad którą kadra ciągle pracuje i stara się ją wzbogacać.

Jesteśmy kadrą w tych drużynach i mamy wieloletnie doświadczenie. Rajdy u nas odbywają się regularnie ale po paru latach stały się przewidywalne więc postanowiliśmy się gdzieś wybrać poza swoją miejscowość. Posiadamy różne zainteresowania ale ze wspólnych to lubimy wędrować, grać w gry i bawić się.