Reaktywacja Rajdu Radziejewskiego

77Mazowiecka Drużyna Harcerska im. Zawiszy CzarnegoPo ponad 10 latach 77 Mazowiecka Drużyna Harcerska reaktywuje Rajd Radziejewski, który był wizytówką naszej drużyny. W dniach 11-13 maja 2012 r. spotkamy się w Lesie Radziejewskim na rajdzie, który już dziś możemy powiedzieć, że będzie najwyższej próby. Dołożymy wszelkich starań, abyście doskonale się na tym rajdzie bawili… jak również wrócili do domów z olbrzymim bagażem miłych wspomnień.

Ostatnia edycja Rajdu Radziejewskiego odbyła się w maju 1999 roku. Na pięknej brzozowej polanie w Lesie Radziejewskim spotkało się blisko stu harcerzy z Żyrardowa, Wiskitek, Międzyborowa, Jaktorowa i Grodziska Mazowieckiego. Pierwsze miejsce bezapelacyjnie zdobyła 1DHS Turwid (Hufiec Wiskitki) deklasując pozostałe ekipy.

Od ostatniej edycji Rajdu Radziejewskiego (1999 roku) minęło masę czasu… w drużynie nastąpiła zamiana pokoleń, nie ma też już z nami naszego nieodżałowanego drużynowego druha phm. Roberta Komonia “Wodza”. To On na obozie w 2010 roku rzucił pomysł, aby reaktywować rajd… niestety los nie pozwolił mu wcielić tych planów w życie. Jego pamięci ten rajd poświęcamy. Mamy przy tym okazję, że Rajd Radziejewski wejdzie na stałe do kalendarza 77 Mazowieckiej Drużyny Harcerskiej stając się okazją do wspólnego spotkania ludzi którzy Roberta Komonia “Wodza – Kobosa”  znali, lubili lub kochali.

Rajd Radziejewski - Maj 1999 rok
Organizatorzy Rajdu Radziejewskiego w 1999 roku
Rajd Radziejewski - Maj 1999 rok
1 DHS Turwid z Wiskitek - zdobywca pierwszego miejsca

2 thoughts on “Reaktywacja Rajdu Radziejewskiego

    1. Impreza jak zwykle udala się fazaistycnnte , za co szczegolne wyrazy uznania należa sie wszystkim zaangażowanym w organizację rajdu, ja zaś ze swojej strony chcialbym podziękować ekipie z Korby (oni wiedzą za co:)) No i Panie Rafale trzymamy za slowo, w 2012 Rajd nr VIII

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *