#HRR2024 – udany rajd harcerski

Za nami kolejna edycja Harcerskiego Rajdu Radziejewskiego. Już 13 raz harcerze z różnych stron Polski zjechali się na leśną polaną w Lesie Radziejowickim, aby przez trzy dni harcować i w przyjemny sposób wspólnie spędzać czas.

To był naprawdę udany rajd harcerski! Dopisali uczestnicy, dopisała pogoda, no i dopisywały humory. Ale od początku… już trzynasty raz w połowie czerwca (tym razem 14-16-16.06.2024) harcerze z różnych stron Polski zjechali do Lasu Radziejowickiego, aby wziąć udział w “prawdopodobnie najlepszym rajdzie harcerskim między Bałtykiem a Tatrami”. Na stracie rajdu stanęły 22 ekipy, co z organizatorami dało łącznie liczbę 240 harcerzy. W tym roku gościliśmy harcerzy z Jaktorowa, Sochaczewa, Teresiny, Warszawy, Wołomina, Łodzi, Wyszkowa, Sokołowa Podlaskiego, Ostrołęki, Opoczna, Grodziska Mazowieckiego, Żywca oraz Wschowy.

Jak co roku harcerze 77 Mazowieckiej Drużyny Harcerskiej (organizatorzy rajdu) postarali się, aby uczestnicy Harcerskiego Rajdu Radziejewskiego wrócili do harcerskich korzeni i otrzymali sporą dawkę puszczaństwa. Harcerski Rajd Radziejewski to noclegi w namiotach czy hamakach w otoczeniu dzikiej przyrody, ale też zadania na sobotniej grze terenowej, które pozwalają sprawdzić znajomość technik harcerskich. Uczestnicy tegorocznej edycji rajdu wyznaczali kierunki w terenie, wykonywali pomiary wysokości i odległości, wspinali się na drzewo po zbudowanej przez siebie drabinie, rozpoznawali odgłosy ptaków, wykazywali się znajomością piosenek harcerskich, pokonywali tor przeszkód ze skrzynią i niebezpiecznym ładunkiem, ćwiczyli swoją pamięć oraz nawiązywali łączność przy pomocy łącznicy i telefonów polowych. Oprócz zadań, uczestnicy musieli wykazać się sprawną nawigacją w terenie, aby trasa mająca około 15km nie wydłużyła się w jakimś znacznym stopniu. Rywalizacja o punkty była bardzo zacięta… bo nagrody dla najlepszych na #HRR2024 były bardzo wartościowe! Pakiety rewelacyjnego sprzętu biwakowego (hamaki, tarpy) przygotował nasz partner – firma Bushmen. Z tego miejsca zapraszamy na kolejną edycję Harcerskiego Rajdu Radziejewskiego, która odbędzie się za rok w terminie 13-15.06.2025. Zgłoszenia na #HRR2025PL ruszają 01.01.2025 o północy.

 

 

Harcerski Rajd Radziejewski - Edycja 2024

Podium Harcerskiego Rajdu Radziejewskiego – Edycja 2024 przedstawiało się następująco:

  1.  Patrol 649 – Hufiec ZHP Wołomin
  2. Patrol Wilczurzyce (24TKDW)Hufiec ZHP Jaktorów
  3. Patrol Parówki (9SDH “Orlęta”)Hufiec Sokołów Podl.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *