HRR 2015 – podsumowanie

Harcerski Rajd RadziejewskiOperacja o kryptonimie HRR 2015 już za nami. Wiele miesięcy mozolnej pracy grupy zapaleńców, udało się zamienić na trzy dni fantastycznej zabawy (a przynajmniej liczymy, że takie są Wasze odczucia). Wszystko wskazuje na to, że już udało nam się odespać cały rajdowy łykend… choć przez kilka pierwszych dni po rajdzie, ciężko było nam wyjść ze “stanu zombi”. Kiedy pomyślimy w gronie organizatorów, że w innych środowiskach takiej wielkości rajd organizuje się siłami całego szczepu, a czasem nawet i hufca… sami sobie się dziwimy skąd u nas tyle sił. Podziękowania które otrzymaliśmy od Was, czy to w formie ustnej, zaraz po apelu kończącym rajd, czy w formie maili które spłynęły do naszej skrzynki emailowej, to prawdziwy miód na nasze serca i motywacja do dalszego działania. Bez Waszych uśmiechów i bez Waszego dobrego słowa, ciężko byłoby nam się użerać z naszymi przełożonymi pracy (którzy nie rozumieją jak ważny dla nas jest HRR), czy pokonywać kolejne kłody rzucane pod nogi przez nasze lokalne władze harcerskie.

W tym roku na starcie stanęło 16 drużyn i patroli, rywalizujących ze sobą podczas piątkowej gry miejskiej rozgrywanej na terenie żyrardowskiej osady fabrycznej, oraz sobotniej gry terenowej rozgrywanej w Lesie Radziejewskim. W walce o atrakcyjne nagrody harcerze z Sochaczewa, Kuklówki, Międzyborowa, Warszawy, Sokołowa Podlaskiego, Otwocka, Ostrołęki, Kobyłki oraz Żyrardowa musieli wykazać się dobrą sprawnością fizyczną, umiejętnościami saperskimi, znajomością udzielania pierwszej pomocy, szyfrowania, celnym okiem czy powszechną wiedzą harcerską. Rywalizacja była bardzo zacięta, a po podsumowaniu wyników okazało się, że różnice między trzema najlepszymi drużynami są minimalne. Wyniki wyglądały następująco:

1 miejsce – 9 Sokołowska Drużyna Harcerska – Patrol Parówki (53,5 pkt)
2 miejsce – 10 Drużyna Harcerska z Kuklówki (52,5 pkt)
3 miejsce – 316 Drużyna Harcerska z Żyrardowa (51,5 pkt)
4 miejsce – Patrol Niedopasowani (50 pkt)
5 miejsce – 25 ŚDH Patrol “Rewelacja” (46 pkt)
6 miejsce – 76 Mazowiecka Drużyna Harcerska (45 pkt)
7 miejsce – 11 Ostrołęcka DH “Ślad” (43 pkt)
8 miejsce – 25 ŚDH Patrol “Echo” (42,5 pkt)
9 miejsce – 11 DH “Kasjopeja” (42 pkt)
10 miejsce – 19 WDW “Ekspedycja” (41,5 pkt)
11 miejsce – 123 SWDH “Wędrowne Ptaki” (40,5 pkt)
12 miejsce – 9 Sokołowska Drużyna Harcerska – Patrol My (39 pkt)
13 miejsce – 4 Drużyna Harcerska – Patrol II (37,5 pkt)
14 miejsce – Patrol Dwudrużynowy (32,5 pkt)
15 miejsce – 7 Środowiskowa DH (31,5 pkt)
16 miejsce – 4 Drużyna Harcerska – Patrol I (28 pkt)

Zwieńczeniem rajdu był koncert trójmiejskiego zespołu Słodki Całus od Buby (czego próbkę można zobaczyć powyżej). Organizacja koncertu w środku lasu to pomysł karkołomny, ale ostateczny efekt jest naprawdę oszałamiający. Nie ma chyba osoby, której leśna sceneria koncertu by nie urzekła. Koncert w Harcerskiej Operze Leśnej, jak zwykliśmy nazywać naszą rajdową scenę to coś co trzeba osobiście zobaczyć. Następna okazja ku temu nastąpi najprawdopodobniej za rok, w czerwcu 2016 roku. Już rozpoczęliśmy pierwsze przymiarki, rozmowy i sondaże, tak aby koncert podczas V Edycji Harcerskiego Rajdu Radziejewskiego był wyjątkowy! Jak zawsze czekamy na Wasze głosy.

77 Mazowiecka Drużyna Harcerska im. Zawiszy Czarnego (organizator rajd), serdecznie dziękuje Firmom i Instytucjom, które wniosły swój wkład w organizację rajdu:

EMKA S.A., EDVANS Plus, Geotermia Mazowiecka, ELD MAR Roboty Drogowe, „JARMAR”, „LEOPARD”, Klapek Entertainment, Maj-Bud Materiały budowlane, PGK Żyrardów, Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie, Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda w Żyrardowie.

77 Mazowiecka Drużyna Harcerska dziękuje również, osobom prywatnym, przyjaciołom Roberta i drużyny, którzy jak co roku wsparli harcerską inicjatywę.

One thought on “HRR 2015 – podsumowanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *