10 DRUŻYNA HARCERSKA

100_4406IMGP8451IMGP0082DSC_0748

CZUWAJ!!!

Jesteśmy 10 Drużyną Harcerską z małej wsi o nazwie Kuklówka. Działamy już 14 rok. Jak wiadomo, czasem lepiej czasem gorzelogo10DHj, ale cały czas z jednym celem. Jakim? Żeby zachęcać nowe osoby do wstąpienia do wspaniałej organizacji jakim jest Związek Harcerstwa Polskiego. Spotykamy się w każdą sobotę o godzinie 10:00 w naszej harcówce znajdującej się w budynku straży OSP Kuklówka.

 

Nasza drużyna na początku swojej działalności była typowo męska, dopiero później (od 2007 roku) szeregi zostały poszerzone o cztery dziewczyny. Jak to bywa w proporcjonalności odwrotnej tak i u nas im więcej pojawiało się dziewczyn stan liczebny zastępu męskiego malał, co będziecie mogli zobaczyć już w ten weekend.

 

Oprócz zbiórek często bierzemy udział w imprezach lokalnych. Dwukrotnie wspomagaliśmy parafialny Caritas w akcji “Promyk Nadziei” sprzedając znicze, byliśmy współorganizatorami Rodzinnego Pikniku Rowerowego. Żeńska część drużyny brała udział w Dniu Kobiet organizowanego przez Sołectwo. Również kilkakrotnie obstawialiśmy Marsz Świętych odbywający się w Wigilię Wszystkich Świętych.

A co robimy na zbiórkach?

Na pewno się nie nudzimy 😀 Oprócz szkolenia się z różnych technik harcerskich znajdujemy czas na rozrywkę. Bierzemy udział w spływach, jeździmy na wycieczki – ostatnio odwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego, rajdy. Ostatnio zorganizowaliśmy nawet specjalną zbiórkę dla naszych rodziców, żeby pokazać im troszkę naszego harcerskiego życia. Zresztą sami zobaczcie, co robimy na zbiórkach 🙂

 

 

IMGP00233520160521_100220_1_IMGP8077