10 Drużyna Harcerska z Kuklówki

 logo10DH

 

W 2001 roku trzech mężnych harcerzy z Jaktorowa dostało od ówczesnego Komendanta Hufca hm. Tomasz Murzyna bojową misję do wykonania – reaktywację środowiska harcerskiego w Kuklówce. Maciek, Ryba i Qń przyjęli to wyzwanie. Początki były trudne. Na zbiórki przychodziło mało osób i to tylko płci męskiej. Pierwszym drużynowym został dh Maciej Choła (obecny Komendant Hufca ZHP Jaktorów).

 

Pierwszy obóz

W ciągu kilku lat skład stale ulegał zmianie. W 2004 roku nasza drużyna po raz pierwszy była w stanie wystawić pełny zastęp na Hufcowej Akcji Letniej.

Rajd AK

Kolejne obozy, kolejne rajdy, sporo sukcesów w Hufcu. Kilka pucharów za Rajd AK, wysokie miejsca na And-Miku, w międzyczasie wyjazdy na Głuchołazy z różnym skutkiem. W międzyczasie drużynę przejął jakże przez wszystkich uwielbiany dh. Ryba (obecny Kwatermistrz Hufca)

Młode oszołomki

Jednak 2007 rok przyniósł ze sobą rewolucję! Za sprawą tych dwóch wspaniałych duszyczek widocznych na zdjęciu powyżej, w naszej drużynie zaczęła się pojawiać płeć piękna. Mężczyźni przeżyli szok i poczuli się zagrożeni. Stąd też pojawiła się nazwa dla dziewczyn -OSZOŁOMKI (nie, to nie jest przypadek).

Zaczęły dziać się dziwne rzeczy. Nagle odkryliśmy swoje talenty artystyczne, co udowodniliśmy wygrywając Hufcowy Festiwal Piosenki. Zainspirowany tym wydarzeniem nasz przyboczny – dh Grzesiek (vel Krzysiu, vel Prezes) wpadł na pomysł zorganizowania Drużynowego Jarmarku Talentów. Impreza ta odniosła sukces i jest organizowana do dziś.

W 2010 roku nastąpiło przetasowanie dotychczasowego składu. Starszacy wkraczając w dorosłość , w większości przypadków byli zmuszeni do ograniczenia swojej działalności w drużynie. Na ich miejsce pojawiły się młode, ciekawe harcerskiego życia osoby.

2010

Prężnie rozwijaliśmy swoją działalność. Przypatrując się innym drużynom, postanowiliśmy zorganizować rajd. Ale nie taki zwyczajny. Rajd miał dotyczyć życia codziennego rolników. Pomysł nasz zrealizowaliśmy w 2013 roku, tworząc Rajd Rolnicze Szaleństwo. Do tej pory miał on już 3 edycje. Oto zdjęcie z ostatniego rajdu, którego hasło przewodnie brzmiało: “Rolnik szuka żony!”. Nasz rolnik niestety nie poznał wybranki swojego serca, ale zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie ze wszystkimi uczestnikami :

RRS

Obecną drużynową jest dh. Ewelina Grenda.

Nasza drużyna od samego początku przyciąga niecodzienne osobowości. Choć każdy jest inny, tworzymy nierozerwalną całość 🙂

P.S. A oto przedstawiamy filmik z X-lecia naszej działalności 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *